۱۳۹۹/۰۷/۲۴
در چهارمین گفتگوی تلفنی استاندار با مردم خراسان شمالی؛

بخاطر مردم رونق حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی را در استان رقم بزنیم

در چهارمین گفتگوی تلفنی استاندار با مردم خراسان شمالی که با محوریت بررسی موانع و مشکلات صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان برگزار شد، محمدعلی شجاعی بر رواج و رونق حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در استان به خاطر مردم و در راستای منافع استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی با تاکید بر اینکه خراسان شمالی نیازمند حضور پررنگ بخش خصوصی با هدف رونق معیشت و ایجاد درآمد پایدار برای مردم استان است، افزود: برخی افراد در استان با حضور سرمایه گذار جدید به دنبال ایجاد شبهه هستند که افتخار به این نگاه سمی است و آنان باید بدانند که بر خلاف منافع مردم استان کار می کنند.
وی مطرح کرد: اینکه عده‌ای در استان به خاطر فراری دادن سرمایه گذار جشن می‌گیرند، باید بدانند آن سرمایه و فکر همراه سرمایه گذار است و در جای دیگر اجرا می‌شود و خروج سرمایه گذار تنها به ضرر مردم استان است و تابلوی بدی از سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی به نمایش می گذاریم.
شجاعی با بیان اینکه عدم رسیدگی به موقع به مشکلات و مسائل سرمایه‌گذاران موجب فراری دادن آنها از استان می‌شود، افزود: اینکه سرمایه گذاری بعد از ۳ سال هنوز پیگیر صدور مجوزها و دریافت استعلامات از ادارات مربوطه باشد قابل قبول نیست ‏و موجب خروج سرمایه‌گذار از استان می شود.
شجاعی با بیان اینکه بر موضوع حمایت از سرمایه گذار در نشست با مجمع نمایندگان استان نیز تاکید شد، افزود: مدیران باید قدردان حضور سرمایه گذاران در استان باشند و شرایطی را ایجاد کنیم که سرمایه گذار در استان ماندگار شود.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه این استان نیاز به حضور پررنگ بخش خصوصی دارد، افزود: در هیچ جای جهان دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند آبادانی را به وجود بیاورند و بلکه با ایجاد شرایط لازم برای حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی این هدف تحقق می یابد.
محمدعلی شجاعی در این گفتگوی تلفنی پس از استماع گلایه یکی از تولیدکنندگان استان مبنی بر عدم خرید ادارات دولتی از واحدهای تولیدی استان، گفت: هفته آینده جلسه ای با حضور تمامی واحدهای تولیدی و دستگاه های اجرایی مربوط تشکیل شود تا موضوع خرید ادارات دولتی از کالاهای تولیدی داخل استان ساماندهی شود.
شجاعی همچنین خواستار توجه مردم به اطلاع رسانی های صدا و سیما و اداره کل بازرسی و روابط عمومی استانداری مبنی بر موضوعات هر گفتگوی تلفنی شد و مطرح کرد: تعیین موضوعات مشخص با هدف تسریع در رسیدگی به مشکلات مردم می باشد چراکه ممکن است در تماس تلفنی مشکلی که ارتباطی با موضوع گفتگو ندارد مطرح شود که مدیر مربوطه برای پاسخ لحظه ای حضور نداشته باشد.
بر اساس این گزارش در این گفتگوی تلفنی که از طریق سامانه سامد۱۱۱ به مدت یک ساعت برگزار شد استاندار خراسان شمالی پاسخگوی ۹ تماس تلفنی بود.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۰۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده