۱۳۹۹/۱۰/۲۵

جوابیه استانداری خراسان شمالی به خبر دفن زباله های شهر بجنورد

روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی پیرو انتشار مطلبی تحت عنوان سکوت دستگاه های اجرایی و ناظر پیشروی زباله ها در دل طبیعت بجنورد توسط خبرگزاری تسنیم با هدف تنویر افکار عمومی جوابیه ای منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی متن جوابیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

 خبرگزاری محترم تسنیم – استان خراسان شمالی
با سلام،
 احتراما پیرو انتشار مطلبی تحت عنوان ( سکوت دستگاه های اجرایی و ناظر؛ پیشروی زباله ها در دل طبیعت بجنورد)  در مورخ 30/9/1399 در آن خبرگزاری در جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی شایسته جوابیه زیر جهت انتشار از آن خبرگزاری به حضور ارسال می گردد.
 در خصوص  گزارش درج شده در خبر گزاری تسنیم مورخ 30/9/1399  - مبنی بر دفن زباله های شهری بجنورد در کوه بابا موسی به آگاهی میرساند : دفن پسماند های شهری بجنورد در دفن گاه فعلی ( کوه بابا موسی ) در زمانی بیشتر از سه دهه قبل انجام می شده و موضوع جدیدی نمی باشد . با توجه به مشکلات دفن گاه فعلی ، از سال  1397 و پس از بررسی و جانمایی منطبق بر ضوابط زیست محیطی احداث و دفن گاه جدید آغاز و از نیمه سال 1398 آماده دفن پسماند بوده ، لکن بدلیل اعتراضات اهالی برخی ساکنین روستاهای مسیر و اطراف دفن گاه امکان انتقال زباله میسر نشده است و زباله های شهری بجنورد در محل دفن گاه فعلی ( کوه بابا موسی ) دفن می گردد .  لازم به یاد آوری است که میزان پسماند تولیدی روزانه شهر بجنورد 137 تن بوده که جهت دفن به کوه بابا موسی منتقل می گردد . 
روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۰۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
<