۱۳۹۹/۱۲/۱۲

استاندار خراسان شمالی بر لزوم همبستگی متولیان حقوق کودک تاکید کرد

استاندار خراسان شمالی گفت: احقاق حقوق کودک مستلزم ایجاد همبستگی و پیوستگی بین متولیان و فعالان این عرصه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمد علی شجاعی در بیست و هشتمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک و هفدمین مدرسه زمستانه حقوق کودک، گفت: آنچه را که امروز بشریت به عنوان حقوق بشر یاد می کند دین مبین اسلام بیش از ۱۴۰۰ سال قبل به آن پرداخته است.
شجاعی با بیان اینکه دین اسلام نسخه کاملی از زندگی برای بشریت در تمامی موارد ارائه کرده است، افزود: اگر در سایر کشورهای مدعی حقوق بشر که خود عامل و باعث بسیاری از جنگ ها و بمباران ها هستند اما به برکت اسلام و نگاه مقام معظم رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی به خوبی به بحث حقوق بشر، حقوق کودک و هر شهروندی پرداخته شده است.
وی تصریح کرد: در استان خراسان شمالی در تمامی بخش ها هیچ مورد و مشکلی وجود ندارد که نتوانسته باشیم با انسجام و هم افزایی بر آن مسلط شویم.
شجاعی گفت: در استان در بسیاری از جلسات با دغدغه به بحث آموزش و پرورش کودک، بهداشت، حقوق کودک، رسیدگی به مسائل روانی و ... پرداخته ایم و تلاش داریم با انسجام و هم افزایی وظیفه خود را نسبت به این قشر آسیب پذیر و آینده ساز کشور انجام دهیم.
وی افزود: خراسان شمالی به لحاظ بسیاری از شاخص های زیرساختی استانی غیربرخوردار است اما با داشتن مردم و مدیران خوب، بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش از نظر درصد جمعیت استان دوم در بحث جذب سواد آموز هستیم.
شجاعی با اعلام آمادگی استان برای انجام اقدامات لازم برای احقاق حقوق کودکان در قالب تفاهم نامه، گفت: مجموعه مدیریت استان از توان کافی برای انجام کارها برخوردار است.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۲۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده