۱۳۹۵/۱۲/۱۰
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی:

شهرداری های خراسان شمالی ۱۰۴۰ میلیارد ریال مطالبه دارند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت: شهرداری های این استان یکهزار و ۴۰ میلیارد ریال از دستگاه های اجرایی مطالبه دارند.

علی اصغر شاکری مطلق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نیمی از این رقم مربوط به شهرداری بجنورد است اظهار داشت: در نشست هایی که با دستگاه های بدهکار و شهرداری های طلب کار داشتیم تلاش شده است تا این مطالبات به شهرداری ها پرداخت شود.
وی افزود: استانداری نیز تاکید دارد که بخشی از اعتبارات تملک دارایی ها برای پراخت مطالبات شهرداری ها صرف شود.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه های بدهکار می توانند اسناد املاک خود اعم از عرصه و یا زمین را با قیمت کارشناسی شده به عنوان رهن به دولت عرضه کنند و دولت، معادل ارزش این املاک، اعتبار در اختیار شهرداری ها قرار می دهد.
شاکری مطلق گفت: عمده ترین بدهکاران به شهرداری ها علوم پزشکی، آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی است که این دستگاه ها در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند تا مطالبات شهرداری از این طریق پرداخت شود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی افزود: اسناد ملکی دستگاه های بدهکار، سه تا پنج سال در ترهین بانک بوده و پس از آن به دستگاه اجرایی بازمی گردد، البته در این مدت نیز املاک در اختیار دستگاه اجرایی خواهد بود.
به گفته وی در این زمینه دولت پرداخت 210 میلیارد ریال از مطالبات شهرداری بجنورد را به این شیوه تقبل کرده است و در صورتی که فرآیند کارها و اقدامات سریع تر انجام شود می توان این مبلغ را تا بیش از 300 میلیارد ریال افزایش داد.
 


منبع : دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۷۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده