۱۳۹۵/۱۲/۱۱
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی:

طلب ۹۰ میلیارد تومانی شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.

علی‌اصغر شاکری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عمده این مطالبات مربوط به ساخت‌وسازهایی است که از سوی ادارات در طول سالیان انجام‌شده اما مجوز آن از شهرداری اخذ نشده است.

علی‌اصغر شاکری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عمده این مطالبات مربوط به ساخت‌وسازهایی است که از سوی ادارات در طول سالیان انجام‌شده اما مجوز آن از شهرداری اخذ نشده است.
شاکری افزود: برای وصول این مطالبات طی سال‌ها پیگیری لازم انجام شده اما هیچ اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده است، که در آینده نزدیک بخشی از این مطالبات پرداخت خواهد شذ.
وی عنوان کرد: ۲۲ میلیارد تومان برای این امر اعتبار تخصیص پیداکرده است که بر اساس راستی آزمایی شهرداری‌های استان، بخشی از مطالبات آنان پرداخت می‌شود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه شهرداری بجنورد با بیشترین مطالبات در رأس قرار دارد، اظهار کرد: این اعتبار بین شهرداری‌ها به نسبت مطالباتی که دارند، پرداخت می‌شود تا بخشی از این مطالبات صفر شود.
شاکری تصریح کرد: برای وصول بخش دیگری از مطالباتِ شهرداری‌ها نیز در حال پیگیری تهاتر سه‌جانبه هستیم تا از این طریق طلب شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی پرداخت شود.
ایم مسئول با تأکید بر اینکه شهرداری پیشانی خدمت است، عنوان کرد: اگر در پرداخت مطالبات شهرداری‌ها کوتاهی کنیم درواقع در حق مردم ظلم کرده‌ایم.
وی بابیان اینکه امسال به لحاظ اقتصادی سال خوبی برای شهرداری‌های خراسان شمالی نبود، عنوان کرد: بودجه شهرداری استان برای سال ۹۵، ۲۲۴ میلیارد تومان تنظیم‌شده که تا پایان مهرماه فقط ۴۰ درصد آن تحقق پیداکرده است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی به کمک ۲۵ میلیارد تومانی دولت که خارج از کمک‌های غیر نقدی و به‌صورت ملی و استانی به شهرداری‌های استان طی سال جاری پرداخت‌شده است اشاره کرد و افزود: در این زمینه امسال سرفصل‌های خوبی برای کمک به شهرداری‌ها بازشده است که تداوم آن طی سال‌های آتی تا حدودی مشکلات شهرداری‌ها را کاهش خواهد داد.
شاکری گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده بالغ‌بر ۲۶ دستگاه وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین و غیره برای شهرداری‌های استان جذب کرده‌ایم که این وسایل نقلیه یا تحویل‌شده و یا آماده تحویل است.
وی با اشاره به توجه ویژه وزارت کشور به شهرداری‌ها در سال‌های اخیر، عنوان کرد: در سال گذشته درمجموع ۳۰ هزار تن قیر رایگان به شهرداری‌ها تحویل داده شد که در این زمینه رتبه دوم در کشور را داشتیم.
 


منبع : دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۳۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده