۱۳۹۵/۱۲/۱۶
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی:

شهرداری شیروان، شهرداری برتر استان در سال ۹۴

طبق شاخص های ارزیابی شده از عملکرد شهرداری های استان توسط دفتر فنی استانداری، شهرداری شیروان به عنوان شهرداری برتر استان در سال ۹۴ انتخاب شد.


طبق شاخص های ارزیابی شده از عملکرد شهرداری های استان توسط دفتر فنی استانداری، شهرداری شیروان به عنوان شهرداری برتر استان در سال 94 انتخاب شد.
به گزارش پایگاه خبری تابناک ،مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی با بیان این مطلب در گردهمایی شهرداران و اعضای شورای سازمان همیاری شهرداری های خراسان شمالی در شیروان گفت: امیدوار هستیم شوراها در انتخاب شهرداران به سمتی پیش بروند که مدیریت پایدار را در شهرداری های استان شاهد باشیم.
«شاکری» با اشاره به توزیع قیر رایگان در سطح شهرداری های استان و سطح بالای آسفالت معابر طی یک سال گذشته گفت: مقدار قیری که شهرداری ها تحویل گرفته اند با پیگیری شهرداران ارتباط مستقیمی دارد.وی افزود: طی روزهای آینده توزیع جدید قیر رایگان نیز آغاز خواهد شد که مشکل شهرداری هایی که قیر تحویل نگرفته اند حل شود.وی در رابطه با بدهی شهرداری ها به تامین اجتماعی بهترین راه را تقسیط دانست و گفت: شهرداران برای جلوگیری از پرداخت جریمه بالای تاخیر در پرداخت حتما حق بیمه تامین اجتماعی را حداکثر با تاخیر یک ماهه پرداخت کنند.
وی همچنین گفت: شهرداری ها حداقل 4 تا 5 نفر را به صورت بی نام بیمه مسئولیت نمایند تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنند.
«شاکری» با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: شهرداران و اعضای محترم شوراهای اسلامی سعی کنند با کار و برنامه ریزی خوب، بسترساز حضور حداکثری مردم در انتخابات سال آینده باشند.
وی همچنین با اشاره به برنامه های آموزشی شهرداران برای پرسنل گفت: شهرداری ها سعی کنند آموزش هایی را برای پرسنل در نظر بگیرند که اثر بخش و مفید باشد و نتیجه آن نیز دیده شود.
تحقق ۷۲ درصد بودجه شهرداری های استان
معاون  امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با گرامیداشت ۱۳ آبان گفت: شهرداری ها پیشانی نظام و حکومت اسلامی در مواجهه با مردم و پروژه های عمرانی هستند.مهندس «علی نیا» با بیان این که نقش شهرداری ها در تقویت دولت و نظام انکار ناپذیر است افزود: میزان رضایتمندی مردم از عملکرد شهرداری ها امروز قابل قبول است و با توجه به شرایط سخت اقتصادی فعلی باید این امر حفظ شود.
وی تصریح کرد: کار شهرداری ها توقف بردار نیست و مادام ادامه دارد و تقریبا شهرداری ها در تمام امورات شهری مشارکت دارند.
علی نیا با تشکر از عملکرد شهرداران استان گفت: یکی از اقدامات خوب دولت و مخصوصا شهرداری ها که امسال انجام شد، آسفالت معابر است که با این شرایط می توان گفت نهضت آسفالت شروع شده است.
معاون عمرانی استاندار افزود: به طور متوسط ۷۲ درصد از بودجه شهرداری های استان در سال ۹۴ محقق شده است و اعتباراتی که از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید محقق شده بیش از۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.علی نیا با بیان این که با وجود فعالیت و اقدامات زیاد هنوز کمبودهایی وجود دارد افزود: نباید به این میزان خدمات ارائه شده و کارهای صورت گرفته اکتفا کرد و همیشه پیشرفت مداوم و پایدار باید مدنظر باشد.
وی با اشاره به بحث مهم پسماند تصریح کرد: راه اندازی سازمان پسماند استان را بعد از تایید اساس نامه شروع کردیم که بعداز آن با مشکلاتی مواجه شدیم و الان با توجه به حساسیت موضوع به طور جدی به دنبال رفع مشکل هستیم.
 
 


منبع : دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۹۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده