۱۳۹۵/۱۲/۱۷
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی:

کمتر از نیمی از شهروندان خراسان شمالی عوارض پرداخت می‌کنند

کمتر از نیمی از شهروندان خراسان شمالی عوارض پرداخت می‌کنند/شهرداری بجنورد ۵۰۰ میلیارد ریال به کارگران و پیمانکاران بدهکار است

کمتر از نیمی از شهروندان خراسان شمالی عوارض پرداخت می‌کنند/شهرداری بجنورد 500 میلیارد ریال به کارگران و پیمانکاران بدهکار است
کمتر از نیمی از شهروندان خراسان شمالی عوارض شهری پرداخت می‌کنند
مدیر کل دفتر امور شهری استانداری خراسان‌شمالی گفت: کمتر از نیمی از شهروندان استان عوارض شهری پرداخت می‌کنند.
علی اصغر شاکری مطلق در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، تاکید کرد: پرداخت عوارض شهری از سوی شهروندان یکی از راه‌های کسب درآمد برای شهرداری است که می‌تواند از این طریق بسیاری از پروژه‌ها را اجرایی و یا حقوق کارگران را پرداخت کند.
وی با اشاره به تجمع تعدادی از کارگران شهرداری طی هفته گذشته مقابل استانداری اظهار کرد: قرارداد برخی از این افراد با شرکت تمیز گل به پایان رسیده بود که استانداری پیگیری لازم مبنی بر اینکه آیا شهرداری می‌تواند به صورت مستقیم وارد کار شود و با این افراد قرار منعقد کند، را انجام داد.
شاکری افزود: اما طی مکاتبه ای که از سوی سازمان شهرداری‌ها انجام شد، شهرداری مجاز به انجام این کار نیست و مذاکره با این شرکت در حال انجام است تا قراردادها تا پایان سال با این افراد تمدید شود.
وی ادامه داد: از سوی دیگر شهرداری بجنورد مبلغ 500 میلیارد ریال به کارگران و پیمانکاران بدهکار است که بدهی شهرداری به پیمانکاران مربوط به سال گذشته بود و هم اکنون اقداماتی همچون فروش املاک در حال انجام است.
این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین شهرداری از سایر نهادها نیز طلب‌کار است که با پرداخت این مطالبات می‌تواند بدهی‌ها خود را پرداخت کند.
وی توضیح داد: بودجه شهرداری در سال جاری 900 میلیارد ریال بوده که اگر آن را به بدهکاران پرداخت می‌کرد فقط 400 میلیارد ریال باقی می‌ماند که با این رقم نیز نمی‌توان شهر را اداره کرد به همین دلیل شورای شهر 400 میلیارد ریال دیگر به آن اضافه کرد.
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان‌شمالی تاکید کرد: با انجام چنین کاری شهرداری توانست حقوق پرسنل را در سال جاری ماهانه پرداخت کند و پیگیری برای پرداخت حقوق معوق نیز ادامه دارد.
 


منبع : دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۶۷
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده