تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۸
جوابیه استانداری خراسان شمالی به خبر دفن زباله های شهر بجنورد
روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی پیرو انتشار مطلبی تحت عنوان سکوت دستگاه های اجرایی و ناظر پیشروی زباله ها در دل طبیعت بجنورد توسط خبرگزاری تسنیم با هدف تنویر افکار عمومی جوابیه ای منتشر کرد.
جوابیه استانداری خراسان شمالی به خبر دفن زباله های شهر بجنورد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی متن جوابیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

 خبرگزاری محترم تسنیم – استان خراسان شمالی
با سلام،
 احتراما پیرو انتشار مطلبی تحت عنوان ( سکوت دستگاه های اجرایی و ناظر؛ پیشروی زباله ها در دل طبیعت بجنورد)  در مورخ 30/9/1399 در آن خبرگزاری در جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی شایسته جوابیه زیر جهت انتشار از آن خبرگزاری به حضور ارسال می گردد.
 در خصوص  گزارش درج شده در خبر گزاری تسنیم مورخ 30/9/1399  - مبنی بر دفن زباله های شهری بجنورد در کوه بابا موسی به آگاهی میرساند : دفن پسماند های شهری بجنورد در دفن گاه فعلی ( کوه بابا موسی ) در زمانی بیشتر از سه دهه قبل انجام می شده و موضوع جدیدی نمی باشد . با توجه به مشکلات دفن گاه فعلی ، از سال  1397 و پس از بررسی و جانمایی منطبق بر ضوابط زیست محیطی احداث و دفن گاه جدید آغاز و از نیمه سال 1398 آماده دفن پسماند بوده ، لکن بدلیل اعتراضات اهالی برخی ساکنین روستاهای مسیر و اطراف دفن گاه امکان انتقال زباله میسر نشده است و زباله های شهری بجنورد در محل دفن گاه فعلی ( کوه بابا موسی ) دفن می گردد .  لازم به یاد آوری است که میزان پسماند تولیدی روزانه شهر بجنورد 137 تن بوده که جهت دفن به کوه بابا موسی منتقل می گردد . 
روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی